Często zadawane pytania

Jakie są warunki przyznania pożyczki gotówkowej?

Warunkiem przyznania pożyczki gotówkowej jest pozytywna ocena zdolności kredytowej przeprowadzona przez dział oceny ryzyka. Nasza oferta pożyczkowa przygotowana jest dla osób które:

  • posiadają pełną zdolność do czynności prawnych
  • są w wieku od 18 do 75 lat
  • posiadają stałe źródło dochodu (umowa o prace, emerytury z ZUS, KRUS, MON, MSW, działalność gospodarcza, działalność rolnicza), złożyły wniosek o udzielenie pożyczki

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?

Czy mogę spłacać pożyczkę wcześniej?

W przypadku wcześniejszej spłaty Klient nie ponosi żadnych dodatkowych opłat ani kar, powinien jedynie napisać do nas pismo lub poinformować telefonicznie o zamiarze wcześniejszej spłaty pożyczki, abyśmy mogli podać dokładną sumę pozostałą do spłaty. W przeciwnym razie wpłata może zostać zaliczana na spłatę kolejnych rat pożyczki oraz odsetek zgodnie z obowiązującym harmonogramem spłat.

Wcześniejsza spłata jest korzystna w każdym okresie trwania pożyczki.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?

Co jeśli opóźnię się w spłacie?

W przypadku opóźnień w spłatach rat naliczamy dodatkowe odsetki karne w wysokości czterokrotnej wysokości stopy kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego (art.359 §2(1) Kodeksu cywilnego) oraz możemy podjąć działania mające na celu zwrot pożyczki. W przypadku kiedy nasz klient spóźnia się z płatnością raty zawsze przed wysłaniem odpłatnego wezwania kontaktujemy się z nim telefonicznie i wysyłamy SMS w celu ustalenia terminu spłaty. Za rozmowy telefoniczne i SMSy klient nie ponosi dodatkowych kosztów.

Koszt, który możesz ponieść w związku z opóźnieniem w spłacie:

  • 15 zł, pierwsze wezwanie do zapłaty – wysyłane 5-go dnia po terminie spłaty danej raty
  • 15 zł, drugie wezwanie do zapłaty - wysyłane 5-go dnia po terminie spłaty kolejnej raty
  • 15 zł, trzecie wezwanie do zapłaty - wysyłane 10-go dnia po wypowiedzeniu umowy pożyczki


Każdy klient, w przypadku problemów ze spłatą zobowiązania, może zwrócić się do nas, postaramy się pomóc w ustaleniu optymalnego rozwiązania

Ewentualne problemy ze spłacaniem rat należy zgłaszać w dziale płatności pod numerem

Tel: 58 7682701, 695-000-500 e-mail: agelinska@mikrokasa.pl

Działamy w oparciu o przepisy prawa. Nasi pracownicy to osoby doświadczone, swoje obowiązki wykonują w oparciu o etykę zawodową, dokładają wszelkich starań aby ułatwić spłatę zobowiązań naszym klientom.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?

Czym jest RRSO?

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – obliczana jest na podstawie wzoru zamieszczonego w załączniku do Ustawy o kredycie konsumenckim (Dz.U. Nr 100 z

2001 r., poz. 1081 z późn. zm.). RRSO ma ułatwiać wybór najkorzystniejszej oferty pożyczkowej uwzględniając nie tylko oprocentowanie pożyczki, ale także dodatkowe koszty. Jednak na wysokość RRSO wpływają nie tylko koszty, ale również wartość pieniądza w czasie i z tego powodu nie zawsze jest on najlepszym wskaźnikiem do oceny atrakcyjności pożyczki.

Zgodnie z prawem firma MIKROKASA S.A. zobowiązana jest podać RRSO, jednak wskaźnik ten obliczany jest w stosunku rocznym, a wzór na jego obliczenie jest skomplikowany i nie daje jasnej informacji ile kosztuje pożyczka dlatego zawsze dodatkowo przedstawiamy CAŁKOWITY KOSZT POŻYCZKI.

Czy ta odpowiedź była dla Ciebie pomocna?